Yazılım Lisanslama Danışmanlığı

Yazılım Lisanslama Danışmanlığı ile
bilişim alanındaki birçok disiplini destekleyecek ileri teknolojiler sunuyoruz.

Neden Yazılım Lisanslama Danışmanlığı?

Kurumların uygun ve doğru lisanslama modelleri oluşturması, maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin artırılması için çok önemlidir. Bu hususta Grid Teknoloji, kurumların mevcut lisans dökümlerini çıkartmak için çeşitli analizler yapmaktadır. Gerekli olan lisansların maliyetleri rapor halinde kurumlara sunulmaktadır. Lisans modellerinizin takibini sağlayarak zamanı geldiğinde yenilenmesi sağlanmaktadır.Kurumlara ürünler hakkında bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır. Tüm bu kazanımlar kurumların verimli ve düşük bütçeli lisans programlarına sahip olmasında çok önemli yere sahiptir.

Lisanslı yazılım kullanın, kurumunuza değer katın

Korsan yazılım kullanan kurumların isminin geçtiği listelerde yer almak kurumlar için çok önemli sorunlar ortaya çıkarır. Lisanslı yazılım kullanmak itibar kaybetmemenizi sağlar. Bunun yanında korsan yazılımların virüs barındırma ve hatalı olma riski lisanslı yazılımlarda bulunmaz. Lisanslı yazılımlar gerekli doküman ve kaynakları sağlayarak çalışmalarınızı problemsiz devam ettirmenizi sağlar.

Yazılım Lisanslama Danışmanlığı

Yazılım lisans danışmanlığı lisanslama modelleri ve koşullarının belirlenmesi, yazılımın üzerinde çalışacağı donanım mimarisinin seçilmesi gibi pek çok kompleks karara ihtiyaç duyulmaktadır. Grid Group şirketi lisanslama konusunda uzman kadrosuyla size uygun yazılım lisanslama danışmanlığı hizmetini sunmaktadır.Grid Group lisansları yapılandırarak size uygun olan lisanslama modellerini belirlemenize ve geçmişte satın almış olduğunuz lisansları yapılandırarak güncelleştirilmesine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Yazılım Lisanslama Danışmanlığı Neden Gereklidir ?

  • Doğru yazılım lisanslama sistemini belirlemek
  • Güncel lisans dökümünün analiz yapılarak çıkartılmasını sağlamak
  • Güncel lisans dökümündeki eksik maliyeti raporlanmasını sağlamak
  • Oluşturulan lisans dökümlerinin takip edilmesi
  • Uygulanan modelde kullanılan ürünlerin bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri
  • Bilgisayar yazılımları “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında korunmaktadır. Kanunlara aykırı davranılması ve korsan yazılım kullanılması halinde, kullanıcılara para ve hapis cezaları verilmektedir.Bilgisayar yazılımlarının tüketici tarafından kullanılması için teliflerin satın alınmış olması gerekmektedir.Günümüzde şirketleri bir çoğu günlük işlerini yazılımlar üzerinden yapmaktadır ve tüm bu yazılımların telif bedellerinin ödenmesi gerekmektedir. Bu hususta uzman kadromuzla şirketlere en uygun lisanslama modellerini belirleyerek, gereksiz ya da verimsiz lisans alımlarının önüne geçmeyi ve eş zamanlı alındığında bütçe dostu yazılım paketlerinin tesbitini sağlıyoruz.