Faro

Faro ile bilişim alanındaki birçok disiplini destekleyecek
ileri teknolojiler sunuyoruz.

Faro

FARO 3 boyutlu ölçüm, kontrol, görüntüleme ve saha tarama cihazları geliştirmektedir. Temel hedefimiz yenilikçi cihazlar üreterek, müşterilerimizin işini kolaylaştırmak, sahada geçen ölçüm zamanını kısaltmak ve yüksek maliyetli hataları önlemelerine yardımcı olmaktır. Taşınabilir ölçüm alanında lider firma olarak ölçüm işine yeni bir anlayış getiriyoruz: parçalarınızı ölçüm cihazına taşımak yerine, sistemlerimizle ihtiyaç duyduğunuz yerde ölçüm yapın.

FARO® Focus Lazer Tarayıcı

FARO Focus Lazer Tarayıcılar özel olarak Mimari, Mühendislik, İnşaat, Kamu Güvenliği ve Adli Tıp veya Ürün Tasarımı gibi sektörlerde hem iç mekan hem de dış mekan ölçümler için tasarlanmıştır. Bütün cihazlar; tüm proje ve ürün kalitesini geliştirmek için gereken analiz, iş birliği ve daha iyi kararlar alınmasında kullanılan bilgiyi dijital dünyaya aktarmak maksadıyla, gerçek dünya bilgilerini yakalamaktadır.

Faydaları

 • İzlenebilen müşteri kalibrasyonuyla güvenli ve belgeli veri kalitesi ve yerinde dengelemede pazar lideri
 • Toz, moloz ve su sıçramalarından koruma sağlayarak, zorlu koşullarda tarama.
 • Focus lazer tarayıcı portföyü tüm gerekliliklere ve bütçelere en ekonomik 3D tarama çözümünü sunmaktadır.
 • Çevrimiçi pratik dersler ve kolay ve çalıştırması kolay dokunmatik arayüzü sayesinde, eğitim için çok az bir çaba gereklidir.
 • Mevcut yazılım altyapılarına ve iş akışlarına etkili biçimde entegrasyon değişik standartlarda CAD sistemlerinde arayüzlerle sağlanmaktadır.

FARO Gage Nedir?

FARO Gage, 0,018m ölçüm hassasiyeti ve 1,2m çalışma aralığına sahip, taşınabilir 3 Boyutlu bir koordinat ölçüm sistemidir. Çeşitli montaj seçenekleri, bir işletme merkezi veya çalışma sahasına doğrudan hızlı olarak yerleştirilmesini sağlar. Gage ayrıca Bluetooth® teknolojisine sahiptir. Kullanıcılar kontrol işlemleri sonrasında – arada duvarlar olsa bile – 10m’ye kadar bir aralıkta (30 feet) veri transferi yapabilirler böylelikle kablo kullanımına olan ihtiyaç ortadan kalkar. GENEL UYGULAMALAR Havacılık ve Uzay: Bakım & Tamir Fikstür & Kalıp: Ana Kalıplar, Fikstür Kurulumu Otomotiv: Gövde, Fonksiyonel Yapı Döküm & Kalıp Hazırlama: Prekast Kalıp, Kompozit, Kalıp.

Faydaları

 • İzlenebilen müşteri kalibrasyonuyla güvenli ve belgeli veri kalitesi ve yerinde dengelemede pazar lideri
 • Toz, moloz ve su sıçramalarından koruma sağlayarak, zorlu koşullarda tarama.
 • Focus lazer tarayıcı portföyü tüm gerekliliklere ve bütçelere en ekonomik 3D tarama çözümünü sunmaktadır.
 • Çevrimiçi pratik dersler ve kolay ve çalıştırması kolay dokunmatik arayüzü sayesinde, eğitim için çok az bir çaba gereklidir.
 • Mevcut yazılım altyapılarına ve iş akışlarına etkili biçimde entegrasyon değişik standartlarda CAD sistemlerinde arayüzlerle sağlanmaktadır.

Uygulamaları

En yeni FARO Focus Lazer Tarayıcı jenerasyonu üretkenliği azami seviyesine çıkarmakta ve iş akışlarını çok sayıda uygulama alanında kolaylaştırmaktadı.


Arkeoloji ve Tarihsel Miras:

Yeniden inşa etme, restorasyon, koruma

Mimari:

Ön cephelerin dokümantasyonu, yüzey analizi, çarpma tespiti ve BIM modelleme

Mülk ve Tesis Yönetimi:

Dokümantasyon, yapısal değişikliklerin planlanması, teknik değişikliklerin yeniden planlanması

İnşaat Mühendisliği ve İnşaat:

Yapısal analiz ve bakım, inşaat sürecinin izlenmesi, inşa edilen ortam, serbest formda bileşen denetimi, yer optimizasyonu

Dijital Fabrika ve Proses Sektörü:

Dönüşümler ve uzatmalar, yerinden uzakta üretim, eşya yönetimi, Eğitim , merkez denetimi

Kamu Güvenliği Adli İşleri:

Olay yeri araştırma analizi, kurşun yolunun yeniden yapılandırılması, çarpma araştırması ve analizi, araçların pasif güvenliği, yangın araştırması

Gemi Sanayi:

Gerçek dokümantasyon planlama, balast suyu arıtımı (BWT), yenileme, gemi onarımı

Araştırma:

Büyük veya uzaktaki objelerin taranması, proje denetimi, deformasyon izleme, yüksek hacimli hesaplama, kalite kontrol

Faro Ürünleri

faro Arm

FARO Arm Nedir?

Edge piyasadaki mevcut en ileri teknolojiye sahip FaroArm® modelidir. Diğer ölçüm kollarından en büyük farkı dahili bir ölçüm asistanına sahip olmasıdır. Edge dahili dokunmatik ekranı ve yerleşik işletim sistemi ile taşınabilir metroloji alanında sahada tek başına ölçüm olanağı sunan bir cihaz olarak devrim yaratır. FARO Edge geliştirilmiş performans, taşınabilirlik ve yüksek güvenilirlikle kullanıcı deneyimini kolaylaştırır. FARO Edge ile üretim, kalite ve tersine mühendislik proseslerinizde parçalarınızı hızla doğrulayarak veya yüksek hassasiyet ve güvenle tarayarak optimize edebilirsiniz.

GENEL UYGULAMALAR

Havacılık: Hizalama, Aparat & Kalıp Sertifikasyonu, Parça Denetimi Otomotiv: Kalıp Üretimi & Sertifikasyon, Hizalama, Parça Denetimi Metal Fabrikasyonu: Makine Üzerinde Denetim, Prototip İncelemesi, Periyodik Parça İncelemesi Kalıp Yapımı/Parça ve Metal Kalıp: Kalıp ve Metal Kalıp İncelemesi

YARARLAR

Ergonomi Daha az eforla kullanım kolayığı sağlayan, geliştirilmiş ağırlık dağılımı ve denge. strongÇoklu Prob Kapasitesi Standart, temaslı, FARO iProbe uçlar, ve özelleştirilmiş probları içerir. Akıllı Sensör Teknolojisi Aşırı harici yüklemelere karşı uyarı, sıcaklık değişimlerine göre kompenzasyon ve olası kurulum problemlerinin tesbiti. Akıllı Bağlantı Bluetooth®, W-LAN, USB, ve Ethernet opsiyonları. Geliştirilmiş network aracılığı ile çok seçenekli cihaz yönetimi. Sahada Kolaylıkla Kullanılabilen Ölçüm Sistemi Laptopdan bağımsız en temel ölçümler için dahili dokunmatik bilgisayar. Yerleşik sistem kontrol özelliği ve rutin ölçümler için kolay kurulum.

FARO ScanArm

FARO ScanArm Nedir?

Edge ScanArm HD FARO´nun ScanArm ürün gamında ulaştigi en son ilerlemedir ve yüksek hızlı nokta bulutu oluşturma, üstün çözünürlük ve yüksek hassasiyet sunmaktadir. Tamamen kompakt ve kullanımı kolay bir sistem. Yeni teknolojiler kullanıcıya farklı materyallere sahip yüzeylerde, kontrast ve yansımadan bağımsız veya parçanin karmaşık tasarımından etkilenmeden pürüzsüz geçişli tarama yapmasına olanak sağlar. Özel kaplama veya işaretlemelere gereksinim duyulmaz. FARO Edge ScanArm HD, FaroArm´ın kullanım kolaylığı ile Lazer Line Probe (LLP) un gücünü birleştirerek dünyanın satınalınabilir ve yüksek performanslı temaslı/temassız taşınabilir ölçüm sistemini ortaya çıkarıyor.

GENEL UYGULAMALAR

Havacılık ve Uzay: Tersine Mühendislik, Sertifikasyon, Parça kontrolü Otomotiv: Aparat yapımı & sertifikasyonu, Hizalama, parça kontrolü, Tersine Mühendislik Metal İşleme: OMI, ilk numune inspeksiyonu, periyodik parça kontrolü Kalıp/Aparat & Fikstür: Kalıp ve Fikstür inspeksiyonu, prototip parça taraması

YARARLAR

Yüksek Tarama Hızı Ekstra geniş tarama şeridi ve hızlı tarama kabiliyeti ile verimliliği ve tarama alanının genişliğini arttırıp, tarama için harcanan süreyi kısaltır. Yüksek Netlikte HD Data Yeni Mavi Lazer teknolojisinin gürültü azaltma özelliği sayesinde karmaşık bileşenler 2,000 gerçek Nokta / Tarama Satırı çözünürlükte ve mükemmele yakın detay ayrıntılarıyla taranabiliyor. Zorlayıcı Materyalleri Tarayın Farklı yüzeylerden pürüzsüz tarama geçisleri, kontrasttan ve yansımadan bağimsiz yapılabilir. Aynı işlem karmaşık parçalarda yüzey kaplama yöntemlerine gereksinim duyulmadan HDR (Dinamik Yüksek Aralık) modu ve ileri yazılım algoritmasi ile mümkün hale gelir. Kompakt ve Kullanımı kolay Eşzamanlı tarama geri bildirimi sunan yeni Crosshair Teknolojisi ve varolan LED tarama mesafesi uyarı sistemi eğitim için gerekli olan süreyi çarpıcı bir şekilde kısaltır. Küçük boyutları ve kullanıcı dostu arayüzü çok amaçlı ve sezgisel bir cihaz sunar.

FARO Vantage

FARO Vantage Nedir?

FARO Vantage ve Vantage lazer takip cihazları montaj hizalama, parça ve montaj denetimi, makine kurulumu ve hizalanması ve tersine mühendislik gibi yüksek ölçekli metrolojiye ilişkin zorlukları karşılamak üzere tasarlanmış lazer takip cihazları üretkenliğindeki bir sonraki jenerasyonu hayata geçirmektedir. Yenilikçi RemoteControls™ iş akışı, üstün doğruluk, sıra dışı taşınabilirlik ve sağlamlık bu Lazer İzleyicileri hızlı, kolay ve hassas ölçüm yaparak ürünleri oluşturmak ve denetlemede kullanmanıza izin verir. Geçtiğiniz süreçleri kolaylaştırmakta ve ölçüm sonuçlarınız konusunda güven vermektedir. Vantage, 80 metreye kadar olan kısa ila uzun mesafe ölçüm uygulamaları için tasarlanmış olup, Vantage 25 metreye kadar olan kısa ila orta mesafe uygulamalarını desteklemektedir.

GENEL UYGULAMALAR

Hizalama: Montaj sırasında gerçek zamanlı ölçüm tolerans değerlerini onaylar ve kalite kontrolünü iyileştirir Makine Kurulumu, Hizalama ve Bakım: Makinelerin kalibrasyonunun yapıldığından emin olun ve mekanik parçaların sınır değerler aralığında işlev gösterdiğinden emin olmak için yıpranmaları gözleyin Parça ve Montaj Denetimi: Kalite gerekliliklerine uyumun sağlandığından emin olmak için gerçek ile nominal verinin karşılaştırmasının dijital bir kaydını üretir Alet ve Kalıp Yapımı: Yıpranmayı izlemek ve tutarlılıktan emin olmak için tam hacim hassasiyetiyle ölçümleri gerçekleştirir Tersine Mühendislik: Planlari ve CAD çizimleri mevcut olmayan, parçalar ve monte edilen birimlerle ilgili veriler için hassas dijital ölçüm bilgileri elde eder Robot Kalibrasyonu: Robotun doğru hassasiyette çalıştığından ve tekrarlanabilirliğin doğru alındığından emin olmak için yerinde, rutin bakım kalibrasyonları gerçekleştirir

YARARLAR

Gelişmiş ve sezgisel kontrol RemoteControls özelliği kullanıcının sistemi mobil bir cihazı ve kolay mimikler aracılığıyla kontrol etmesine izin vererek iş akışını kolaylaştırmaktadır. İleri Jenerasyon Taşınabilirlik Özelliği Entegre edilmiş master kontrol birimi (MCU), pil çalışma kapasitesi, sanayi sınıfı Wi-Fi ve yenilikçi seyahat taşıma sistemiyle. Sürekli çalışma Sistem çalışırken değiştirilebilen bir pil şebeke elektriğine ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır. Kullanımı kolaydır. Hızlı ve verimli bir biçimde yerini saptayın ve SmartFind fonksiyonu ve basit mimikler kullanarak bir hedefe kilitleyin.
FARO TrackArm

FARO TrackArm Nedir?

FARO’nun Super 6DoF paketi 3D Ölçüm Kolu ve lazer takip cihazları teknolojisinin tüm kabiliyetlerini sektördeki tek 6 serbestlik derecesi (6DoF) çözümü olan, görüş mesafesini ilişkin zorlukları tamamen ortadan kaldıran ve yüksek doğruluğu korurken ölçüm aralığını önemli ölçüde artıran, entegre edilmiş bir 3D ölçüm sistemini oluşturmak için kombine etmektedir. Halihazırda bir lazer takip cihazları kullandığınız takdirde, FaroArm’ın eklenmesi görüş mesafesi ile ilgili kısıtlamaları ortadan kaldıracak ve ulaşılması zor yerlere ve yüzeylere ilişkin hızlı ve yüksek çözünürlüklü 3D tarama verileri sunacaktır. Halihazırda bir FaroArm kullandığınız takdirde lazer takip cihazları eklenmesi Kolun çalışma hacmini artıracaktır, böylece daha yüksek doğruluk ile daha hızlı bir biçimde konumlandırılabilir.

GENEL UYGULAMALAR

Havacılık: Denetleme ve sertifikasyon, kurulum ve hizalama Alet ve kalıp: master kalıplar, araç kurulumu, kompozit aletler Otomotiv: Alet sertifikasyonu, tersine mühendislik Ağır ekipman: Proses sırasında/büyük parça denetimi

YARARLAR

Daha fazla kabiliyet ve değer İki ayrı taşınabilir ölçüm makinesi içeren ve üstün 6DoF kabiliyetine sahip Turnkey paketi Akıllı Sensör Teknolojisi Aşırı harici yüklemelere karşı uyarı, sıcaklık değişimlerine göre kompenzasyon ve olası kurulum problemlerinin tesbiti. Uygun maliyetli Karşılaştırılabilir bir sistemden kat kat düşük maliyette yüksek hacimli ölçüm Kullanım kolaylığı Boşluktaki noktaları toplayarak cihazları hızlıca senkronize eder. Kablosuz özgürlük Kablosuz çalışmayla en yüksek taşınabilirlik
FARO Cobalt 3D

FARO Cobalt 3D Nedir?

FARO Cobalt Dizi Görüntüleyici, metroloji sınıfında, milyonlarca yüksek çözünürlükte 3D koordinat ölçümünü saniyeler içinde kaydetmek üzere geliştirilmiş mavi ışık teknolojisini kullanan, temassız bir tarayıcıdır. Esnektir – Çoklu görüntüleyici dizisi, tripod, döner tabla, robot ve endüstri sınıfı denetim hücreleri dahil olmak üzere çok sayıda uygulama seçeneğini destekler. Cobalt parçalar, montajlar ve araçlar üzerinde boyut denetimi ve tersine mühendislik uygulamaları için hızlı ve tutarlı ölçümler sunmaktadır.

GENEL UYGULAMALAR

Otomotiv: Otomatik kalite kontrolü ve montaj doğrulama, Sac metal denetimi, Alet ile kalıp denetimi ve tersine mühendislik, Süspansiyon / şasi bileşen denetimi Makine Montajı, Metal İşleme ve Montajı: Döküm ve makine parçaları denetimi, Otomatik kalite kontrolü, Kalıp denetimi ve tersine mühendislik Havacılık: Otomatik kalite kontrolü ve montaj onaylama, Kompozit aletler, Kanat yüzeyi ve gövde panel denetimi ve tersine mühendislik Otomotiv, MMA ve Havacılık için genel uygulamalar: Otomatik sıralı denetim, Makine denetimi, CAD temelli denetim, Sorun gidermep İncelemesi

FAYDALAR

 • Üretkenlik
 • Çoklu görüntüleme dizileri kullanarak denetim döngüsü süreleri dramatik ölçüde kısalır
 • Otomatik ölçüm iş akışları ile üretkenlik artar
 • Üretimi yavaşlatmadan istatistik proses kontrolü (SPC) için gerçek zamanlı 3D veriler Performans
 • Kendiliğinden izleme ile güvence altına alınan ölçüm hassasiyeti
 • Açık renkli ve koyu renkli ve/veya çok renkli objelerin tek bir taramadan doğru biçimde kaydedilmesi Kullanıcı dostu olma özelliği
 • Kolay kurulum ve taşıma
 • Yapılandırması ve üretim ortamına entegre edilmesi kolaydır Kullanım kolaylığı
 • Uygun bir fiyata yüksek seviye performans
 • Dünyanın her yerinde bölgesel FARO şubeleri tarafından hizmet ve destek
FARO Tracer

FARO Tracer Nedir?

FARO TracerM Lazer Projektör doğru bir biçimde bir lazer hattını bir yüzeye veya objeye yansıtır; bu, operatör ve montaj işlemini gerçekleştiren kişilerin bileşenleri tam güvenli hızlı ve kolayca konumlandırabilmeleri için sanal bir şablon sağlar. Lazer şablonu sistemin parçalar, eserler veya ilgilenilen alanlarla ilgili bir lazer taslağını görsel olarak yansıması için bir 3D CAD modeli kullanılarak oluşturulur. Bunun sonucunda çok sayıda montaj ve üretim uygulamasını hızlandırmaya yönelik sanal ve işbirliğine açık bir 3D şablon ortaya çıkmıştır

SEKTÖRLER VE UYGULAMALAR

Kompozit Sektörü: El ile kurulum, Gelişmiş Lif Yerleştirme (AFP) makineleri, Mandrel izleme ve döşeme Havacılık ve Savunma: Sistem braket yerleşimi, Kaburga ve telli yerleştirme, Tıklama bağlar ve aplikler, Bağlayıcı/delici konumu, Boya maskeleme Otomotiv ve Ağır Ekipman: Kaynak bijonu/ blok konumu, Hassas tezgah uygulamaları, Üretim Hatları için fabrika zemin planı, Çit ve Robot İstasyonu Planı Diğer Sektörler: Gemicilik ve deniz gereçleri inşası, Demir yolu

FAYDALAR

 • Maliyet ve sermaye harcamalarının getirdiği tasarruflar ile fiziksel inşa ve depolama şablonları ve aletlerinin karşılaştırılması.
 • Hızlı kurulum ve çalışma hücrelerinin yeniden yapılandırma ihtiyacının olmaması sayesinde – CAD tasarımdan sanal şablona hemen geçerek zamandan tasarruf etme.
 • Hurda ve yeniden işleme ihtiyacının azaltılması ve kalite ve çıktının iyileştirilmesiyle ret ve uyumlu olmama durumlarının en aza indirilmesi sağlanır.