Autodesk Forge

Autodesk Forge ile
bilişim alanındaki birçok disiplini destekleyecek ileri teknolojiler sunuyoruz.

Autodesk Forge

Autodesk nedir? sorusuna öncelikli değinecek olursak Autodesk daha çok endüstri tarafında çözümler geliştiren Amerika’lı bir yazılım firmasıdır. Çizim Programları arasında dünyada en çok kullanılan Autodesk çözümleri altında birçok alt lisans bulunmaktadır; Autocad, Autocad LT, Navisworks, 3Ds Max, Revit, MAYA gibi birçok çözüm ise bunlardan yalnızca bir kaçı.

Autodesk Forge, birçok farklı formattaki dosyayı ortak bir alanda toplayan, görüntüleyen ve üzerinde oynamalar yapma imkanı sunan bir çözümdür. Autodesk firması bu çözümle aynı zamanda büyük bir eksiğini de tamamlayarak çözümleri arasındaki bağlantıyı sağladı. Autodesk yazılımları ve diğer formattaki dosyalar için ortak bir alan yarattı ve kullanıcılara ortak bir çalışmanı alanı oluşturdu.

Son yıllarda gelişen ve kullanılan platfomlardan biri de bulut(cloud) ortamları. Artık kullanıcılar bulut üzerinden çalışmalarını yapıyor, paylaşıyor ve düzenliyor. Autodesk firması da Forge yazılımı ile ayrıca geniş bir bulut ortamı oluşturdu. Autodesk Forge yazılımıyla görüntülemeler ve düzenlemeler yapabildiğiniz gibi depolama işlemi de yapabiliyorsunuz.

Böylece çalışmalarınızı ya da projelerinizi yanınızda taşımanıza gerek kalmıyor. İstediğiniz yer ve zamanda çalışmalarınıza ulaşıp düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Özellikle web tabanlı bir çözüm olduğundan bir uygulamaya ihtiyacınız kalmıyor. Bu da bir tarayıcıya eriştiğiniz herhangi bir platformda projelerinizi görüntüleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Birçok Format, Tek Bir Ortam

Adobe Forge’un bize sağladığı en büyük özelliklerden biri çok değişik formattaki dosyaları bir alanda toplayıp bu dosyaları görüntüleyebiliyoruz. Buna ek olarak Forge ile dosyaların formatlarını da değiştirebiliyoruz. Basit bir örnek vermek gerekirse bir sunumu veya word dosyasını PDF formatına dönüştürebilirsiniz.

Eksiksiz Bir Görüntüleme ve Analiz Çözümü

İşin analiz yapma boyutunu incelemek istersek, çözüm bize çok ayrıntılı bir hizmet veriyor. Örneğin büyük bir bina projesini ele alalım. Ama bu binadaki duvarlardan sadece 13’lük duvarların sayısı, nerede olduğu, boyutlarının ne olduğu gibi bilgilere ihtiyacımız var. Çözüm tam burada devreye giriyor. İlgili yapıyı seçtiğimizde bize yapıların nerede olduğunu farklı renklendirmelerle gösteriyor. Biz de bu yapıyla ilgili öğrenmek istediğimiz bilgileri seçip, istediğimiz bilgilerin istediğimiz formattaki grafiklerine ulaşabiliyoruz. Bu durum da bize zamandan ve iş yükünden kazanç sağlıyor.


Öğrenciler ve Öğretmenler İçin Büyük Kolaylık

Eğitim kurumlarında özellikle mimar ve mühendisler çoğu zaman kendilerini büyük projelerin içinde bulurlar. Bu projeler genellikle okul dışında yapılır ve proje sonlandığında eğitim kurumunda gerekli kişilere sunumlar yapılır. Projenin yapılması kadar sunulması da gayet önemli bir süreçtir. Bu evrede devreye Autodesk Forge giriyor. Projenizi Forge’un bulut ortamına yükleyerek istediğiniz yer ve zamanda projenizi sunabilirsiniz. Forge’un grafikleme özelliklerinden faydalanıp sunum yaptığınız kişileri etkileyebilirsiniz.

Autodesk Forge Satın Alın

Grid Group olarak birçok formatı tek bir çatı altında toplayan ve düzenleme fırsatı veren Autodesk ürünlerinin Türkiye temsilciliğini yapmaktayız.