Akıllı Sayaç Okuma


Akıllı Sayaç Okuma ile uzaktan sayaç okuma olmayan bölgelerde okunan veriler
mobil cihazla sisteme girilerek aboneler için faturaları hazırlaması sağlanır.AKILLI SAYAÇ OKUMA

Uzaktan sayaç okuma altyapısı olan bölgelerde otomatik olarak sayaçtan verileri alarak ya da uzaktan sayaç okuma olmayan bölgelerde sayaçlardan okunan veriler mobil cihaz aracılığıyla sisteme girilerek tüm aboneler için sistemin faturaları hazırlaması sağlanır. Aboneler dilerse mail, sms, fax gibi birçok yöntemle otomatik olarak bilgilendirilir. Ayrıca aboneler dilerlerse kendilerine özel hazırlanmış abone ara yüzü aracılığıyla da süreci ve faturalarını takip edebilirler. Abone kendisi için hazırlanmış ara yüzde geçmiş dönemlerde dâhil olmak üzere bütün faturalarını görüntüleyip inceleyebilir ve faturalarla ya da sayaçlarla ilgili herhangi bir arıza, aksaklık, yanlışlık durumunda abone ara yüzünden talep bildirebilir. Hizmet sağlayıcının duyurularına ulaşabilir.

Tüm Fatura Tipleri

Özelleştirilebilir yazılımımız doğalgaz, su faturası, elektrik gibi birçok faturayı ve kontrolü merkezden sağlanan diğer sistemleri faturalandırabilir.

Sayaç Okuma

Sayaç okuma sistemimiz tüm sayaç okuma sistemleriyle entegre çalışarak sistemlerinizle entegre çözümler üretir.

Abone Takibi Yönetimi

Aboneleriniz faturası otomatik oluşur. Dilerseniz dijital, dilerseniz kağıt çıktı olarak faturalarınızı rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonu

Sistem birçok muhasebe programına ayrıca 3. parti diğer araçlarla otomatik verileri aktararak işlerinizde kolaylık sağlar.


Modüler Yapısı Abone Takip ve Sayaç Okuma Sistemi Özellikleri

Merkezi Yönetim

Sistem birim fiyatlar, faturalandırma gibi tüm süreçlerinizi tek merkezden yönetmenize olanak sağlar. Yapılan değişiklikler tüm fatura merkezlerinde anında görüntülenerek, faturalara yansır.

E-Mail, SMS, Fax Gönderimi

Otomatik ya da manuel olarak oluşturulan faturalar e-mail, fax, sms gibi birçok farklı yolla otomatik olarak kullanıcılara iletilebilir. Ayrıca dilenirse bu işlem manuel olarak da kolaylıkla sağlanabilir.

Manuel Fatura Hazırlama

Altyapısı olmayan aboneler ya da ara dönemlerde kesilebilecek olası faturalar için faturalar maneul olarak rahatlıkla hazırlanıp, sistemimiz üzerinden kullanıcıya iletilebilir.

Raporlama Modülü

Tüm süreçlerinizi ve faturalarınızı; zamansal, kullanıcı bazlı ya da farklı parametrelere göre rahatlıkla özelleştirerek analizinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Modüler Yapı

Kullandığımız altyapı ile tüm sistem talebinize göre rahatlıkla özelleştirilebilir. Bu yolla mevcut iş akışlarınız ve yönetim modeliniz yazılımımıza uymasına gerek olmadan süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Entegre Çözümler

Abone takip ve sayaç okuma sistemimiz veri alıp-verme işlevi olan tüm yazılımlarla entegre çalışabilir. Bu sayede çözümleri birbirine bağlayarak zamandan tasarruf ederek sistemlerinizi daha rahat yönetebilirsiniz.

Abone Arayüzü

Abonelerin kendine özgü tanımlanmış kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yaparak aboneliklerinin (su, elektrik, doğalgaz v.b.) bilgisine rahatlıkla ulaşabilir. Kullanıcılar aboneliklerine ait geçmiş dönemlerde dâhil olmak üzere bütün faturalarını tek tek görüntüleyebilir. Özelleştirilebilir raporlama ekranı ile sayaç endekslerinin ve fatura tutarlarının aylık değişimini grafik üzerinde gözlemleyebilirler. Faturalar ya da sayaçlarla ilgili arıza veya yanlışlık durumunda talep ekranı aracılığıyla hizmet sağlayıcısına talepte bulunabilir ve daha önce yaptığınız taleplerin durumunu takip ederek talebin muhatabı ile karşılıklı iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hizmet sağlayıcısının yapmış olduğu duyurulara da yine abone ara yüzünden ulaşabilirsiniz.

Yönetim Ekranı

Abonelik hizmeti sağlayacak kurumun kullanacağı bu ekranda yeni dönem oluşturarak sayaçlardan gelen verilerle abonelere fatura düzenleyebilir. Düzenlenen bu faturalar için abonelere toplu mail atabilir ve faturaları görüntüleyebilirsiniz. Sisteme yeni aboneler ekleyip onlara abone ara yüzüne girebilmeleri için kullanıcılar tanımlayabilirsiniz. Endeks değişim yönetiminde yeni endeks tanımları oluşturabilirsiniz. Kompanzasyon yönetimi ile var olan kompanzasyonları görebilir ve yeni kompanzasyonlar oluşturabilirsiniz. Duyuru yönetimi ile tüm abonelere ya da istediğiniz abonelere duyurular düzenleyebilir ve bilgilendirebilirsiniz. Tüketim grafiklerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca dosya yönetimi ile kurumunuza ait dosyalarınızı klasörleyerek güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.