Sağlık Sektöründe Nesnelerin İnterneti (IoT)

Sağlık Sektöründe Nesnelerin İnterneti ile ilgili tüm verileri dijitalleştirerek otomatize etmek
ve farklı senaryolarla kritik iş akışlarımızı düzenlemek.

Sağlık Hizmetleri için IoT

Nesnelerin interneti kullanım alanları alanlarından Sağlık Sektörü günümüzün trend iş alanlarından bir tanesi. Nesnelerin İnterneti Sağlık sektörü ile ilgili tüm verileri dijitalleştirerek otomatize etmek ve farklı senaryolarla kritik iş akışlarımızı önceliklendirecek aksiyon planı oluşturmak nesnelerin interneti sağlık uygulamaları için ön plana çıkıyor.

Nesnelerin İnternetin dünyasında her geçen gün önemini arttırıyor öyle ki Market Resarch’ün araştırmasına göre 2020 yılına kadar bu alandaki iş hacminin 120 Milyon dolara çıkması bekleniyor. Sistemlerini dijitalleştirerek otomatize eden şirketlerin ise kazanacağı katma değeri ise kestirmek ise şu an çok güç öyle ki sadece ekipmanları dijitalleştiren şirketlerin bile yılda sarf malzeme sarfiyatını %15 oranında azalttığı ön görülüyor.

Sağlık Sektöründe Nesnelerin İnterneti ile ilgili tüm verileri dijitalleştirerek otomatize etmek ve farklı senaryolarla kritik iş akışlarımızı düzenlemek. Self Monitoring Analysis and Reporting Technology (Smart) teknolojiler ile kendi kendini yönetip otomatize eden cihazların artık IoT ile bir adım daha önündeyiz. Günün yalnızca belirli saatlerinde çalışması üzerine planlanan ürünler, işlevlerini belirli zamanlarda açık kapatan tıbbi cihazlar, ışıktan, sıcaklığa birçok veriyi kendi başına anlamlandıran cihazların bir adım ötesinde IoT ile artık bu verileri dijitalleştirerek farklı cihazlarla konuşmasını, senaryolar dahilinde birbirleriyle entegre yeni aksiyon planları oluşturmasını, birçok veriyi farklı verilerle birleştirerek anlamlandıran inanılmaz bir gelecek sağlık sektöründe IoT çözümleri bizleri bekliyor.


Sağlık Verilerinizi İzleyin

Sağlık verilerini dijitalleştirerek takip edin. Doktorlar ve diğer sağlık sektörü personellerinin verileri anlık olarak takip etmesini sağlayın.

Tıbbi Cihazlarınızı Yönetin

Sağlık cihazlarınıza ait tüm girdi ve çıktıları dijitalleştirerek hem bakım maliyetlerinizi minimize edin hem de düzenli yapılan işlemlerin otomatize edin.

Önem Düzeyi Yüksek Olay ve Durumları Listeleyin

Kritiklik düzeyi yüksek olay ve durumları anında ilgililerine ileterek hızlıca aksiyon alınmasını sağlayın.

Ekipmanlarınızı Takip Edin

Hastanede bulunan tüm cihazların kullanım durumları, sarf malzemelerinin takibi, sıcaklıkları hangi durumlarda kimler tarafında kullanıldığı gibi tüm verilerinizi anlık takip edin.

Grid Group olarak yıllardır Sağlık Teknolojileri alanında oluşturduğumuz birçok yenilikçi çözümü IoT sistem ve cihazları ile de birleştirerek uçtan uca sağlık çözümleri oluşturma vizyonuyla sizlere yardımcı olmak için her zaman hazırız.