Adobe Stock

Adobe Stock, verilere ulaşıp bu verileri çalışmalarımızda telifsiz bir şekilde
kullanmamızı sağlayan, yapay zekası olan tasarımlarımız için kaynak sağlar.

Adobe Stock temelde; online olarak verilere(fotoğraf, video, grafik, 3D animasyon) ulaşıp, bu verileri çalışmalarımızda Telif Hakkı Alınmış bir şekilde kullanmamızı sağlayan, kendi içinde yapay zekası olan bize tasarımlarımız için veri kaynağı sağlayan bir çözümdür. Yaptığınız tasarımlarla ileride sorunlar yaşamamanız için telif hakkı almanız içinizi rahatlatabilecek bir yoldur. Stock diğer Adobe çözümleri ve MS Office yazılımları ile konfigüre çalışır. Bu sayede tek bir merkezden tasarımlarınızı yönlendirebilir ve yönetebilirsiniz. Adobe firması da bu ihtiyacı fark edip bir veri depolama ve paylaşım yazılımı yaptı ve özellikle kendi yazılımlarının çok büyük bir eksiğini gidermiştir.

Neden Adobe Stock?

  • Adobe Stock çok geniş bir veri kütüphanesine sahiptir. Şu an 300 milyondandan fazla veriye sahiptir ve devamlı artış göstermektedir.
  • Adobe Creative Cloud yazılımları ve MS Office yazılımları ile konfigüre olarak çalışır. Kullandığınız yazılım içinde birkaç küçük adımdan sonra genelde pencerenin sağ tarafında bir alt pencere çıkar. Buradaki arama kısmından bütün Adobe Stock ürünlerine ulaşabilirsiniz.
  • Stock’un bize sağladığı en büyük özellik Telif Hakkı Alınmış verileri bizimle paylaşmasıdır. Şirketler ve bireyler çeşitli görselleri tasarımlarında kullanırken aklını kurcalayan şeylerden biri telif hakkıdır. Özellikle kitlelere ulaşan ürünlerde telif hakkı alınmamış görseller kullanmak riskli bir harekettir.
  • Stock’un kullanıcılara sağladığı bir diğer özellik; google görseller veya başka bir kaynaktan bulunmuş bir görseli, Adobe Stock içinde oluşturulmuş bir platform üzerinden aramasını yaparak bire bir aynısı veya benzerini, telif hakkı alınmış bir şekilde temin edebiliyoruz. Bu da iş sürecinin kısaltan ve kalitesini arttıran bir özelliktir.Hazır Şablon Kullanın

Adobe Creative Cloud ürünlerinin hepsinde ve MS Office yazılımlarında Stock ile bağlantılı şablonlar kullanmak mümkün. Hazır şablonlar kullanmak üreticilerin zamandan tasarruf etmesini sağlayan bir yoldur. Örneğin bir kataloğun üretilmesinde zamanın %75’i tasarımı oluşturmak, %25’i ise içeriği doldurmak oluyor. Hazır şablonları kullanarak bu %75’lik zaman dilimini minumuma indirebilirsiniz. Ayrıca katalog içinde kullanacağınız fontları da Creative Cloud üzerinden indirebilirsiniz. Eğer bu hazır şablonlara uygulama üzerinden ulaşmakta zorluk çekerseniz, Adobe Stock hazır şablonlara web üzerinden ulaşmanızı da sağlıyor.

Adobe Project Felix ile Konfigüre Çalışır

Tasarımlarınız için 3 boyutlu görseller kullanmak sizi daha anlaşılır bir hale getirir. Adobe Project Felix de bunun için güzel bir yazılımdır. Adobe Project Felix beta aşamasında olan bir 3D görsel düzenleme çözümüdür. Adobe Stock üzerinden bulunan 3D animasyon ve görselleri Adobe Project Felix ile istediğimiz şekilde özelleştirebiliriz. Özelleştirdiğimiz görseli de telif hakkı alınmış bir şekilde tasarımlarımızda kullanabiliriz.

Adobe Stock Lisansını Edinin

Grid Group olarak Adobe Stock ürününün Türkiye temsilciliğini yapmaktayız. Eğer Adobe Stock ürününü lisanslı bir şekilde satın almak veya Adobe Stock ürünü hakında bilgi almak istiyorsanız 0 (216) 317 77 70 numaralı telefondan veya bilgi@gridgroup.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz