Microsoft Project

Microsoft Project, bir hedef doğrultusunda, belirli görevlerden oluşan, süresi belirlenmiş ve
bütçesi tanımlanmış projeleri, planlamak ve hayata geçirme yazılımıdır.

Microsoft Project, bir hedef doğrultusunda, belirli görevlerden oluşan, süresi önceden belirlenmiş ve bütçesi tanımlanmış projeleri, planlamak ve hayata geçirmek için; proje planı hazırlama, görevlere kaynak atama, proje aşamalarını takip etme, proje bütçesini ve iş yükünü analiz etme aşamalarını sağlayan bir proje yönetimi yazılımıdır.

Sade arayüzü ve basit kullanıma sahip, Excel ile benzer yapıda olan Microsoft Project, tek tuşla pratik raporlar almanıza olanak sağlar.

Proje Yönetimi Aşamaları

Görev ve Kaynakları Belirlemek
Yapılacak işleri, işlerin süreçlerini, çalışma birimlerini, maliyetleri, kişisel çalışma zamanları nelerdir gibi soruların cevaplarını bularak görev ve kaynaklarınızı açık bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Görevleri Kaynaklara Atamak
Kimin hangi görevi yaptığı, boş zamanlarında kaynakların görevleri olup olmadığını, yeterli kaynağa sahip olup olmadığınızı belirlediğiniz bir diğer aşamadır.

Rapor Almak ve Projeleri İzlemek
Proje aktiviteleri, maliyeti, görevleri, iş yükleri sayısal olarak ne seviyede olduğunu raporlayabilirsiniz. En son aşama ise projelerinizi sürekli kontrol ederek, güçlü bir proje takibi yapabilirsiniz.


Microsoft Project ile Neler Yapabiliriz?

Ms Excel ile benzer yapıda olmasından dolayı öğrenmesi ve kullanımı kolay olan Microsoft Project ile projeye başlarken kendi sınıfının en iyisi şablonları size sunarak size zaman kazandırır. Gantt şemasında görev yolu vurgulamalarıyla görevler arasındaki ilişkiyi anlamanıza yardımcı olur.

Bunun yanında, Skype kurumsal gibi tümleşik iletişim araçlarıyla Project’in içinden sesli, görüntülü iletişim sağlayabilir, Powerpoint, Word gibi tanıdık uygulamalara kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Proje Yönetimi Microsoft Proje ve Portföy Yönetimi (PPM), projelere hızlıca başlamanızı ve ilerlemenizi sağlar. Çeşitli cihazlardan ulaşarak gelişmelerden her an haberdar olabilirsiniz.

Kaynak Yönetimi Microsoft Project ile kaynak kullanımı ve kaynak gereksinimleriyle ilgili tahminleri öngörerek projenin zamanında teslimine yardımcı olur.

Portföy Yönetimi Microsoft PPM sayesinde farklı portföy senaryolarını kolayca modelleyebilir, bütçenize göre izleyeceğiniz en iyi stratejiyi belirleyebilirsiniz.


Microsoft Project hangi sektörlere çözümler sağlıyor?
  • Profesyonel Hizmetler
  • Finansal Hizmetler
  • Üretim
  • Sağlık Hizmetleri
  • Sağlık Hizmetleri
  • Perakende Satış
  • Kamu Kuruluşu
  • Petrol ve Doğalgaz