KASPERSKY

Kaspersky anti-virüs yazılımları, dünyadaki en büyük anti-virüs şirketlerinden birdir.
Aynı zamanda 270 binden fazla kuruluşa güvenlik hizmeti vermektedir.

KASPERSKY

Kaspersky anti-virüs yazılımları, dünyadaki en büyük anti-virüs şirketlerinden birdir. 20 yıldır sektörde aktif olarak rol oynar ve 400 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Aynı zamanda 270 binden fazla da kuruluşa güvenlik hizmeti vermektedir. Ayrıca son dönemlerdeki siber güvenlik farkındalığı projesi ile bazı ülkelere genel güvenlik eğitimi de vermektedir. Kaspersky’ın müşteri profili çok geniştir. Bireyden ülkelere kadar her kademeden insana hizmet vermektedir. Ayrıca global bir şirket oluşu, dünyanın her yerinden insanlarla iletişim halinde olmasını sağlar. Bu durum da sektördeki tecrübesinin hızla artmasını sağlar.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin Kaspersky Güvenliği

Güvenlik sıkıntıları genel olarak 100 ve aşağısındaki küçük ve orta seviye diyebileceğimiz şirketlerde karşımıza çıkıyor. Neden? diye soracak olursak, büyük şirketler güvenlik konusuna büyük bütçeler ayırıyor ve saldırılara karşı daha korunaklı bir iş hayatı sürdürüyor. Küçük işletmeler ise böyle bir kaynağa sahip olamıyorlar. Bu durumda onları dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı zayıf tutuyor. Hackerlar da bu durumun farkında ve bu yönde girişimlerde bulunuyorlar. Düşünüyorlar ki bir tane büyük şirketi soyacağıma 10 tane küçük şirket soyarım. Böylece daha kolay bir yoldan çok daha para kazanırım. İşte bu anlattıklarımdan dolayı, küçük ve orta ölçekli şiketlerin güvenlik konusuna önem vermesi gerekiyor.
Kaspersky Endpoint Security for Business'ın Sağladığı Hizmetler

  • Güvenlik Duvarı
  • Merkezi Yönetim
  • Kötü Amaçlı Yazılımlardan Koruma
  • Mobil Güvenlik
  • Mobil Cihaz Yönetimi
  • Dosya Sunucusu Güvenliği
  • Şifreleme
  • Sistem Yönetimi
  • E-posta Güvenliği
  • İnternet Ağ Geçitleri İçin Güvenlik

Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı

Bahsettiğimiz gibi Kaspersky çok büyük global bir şirket. Bu durum da onlara sahayı iyi analiz etme fırsatı veriyor. Kaspersky’ın son yıllarda yaptığı araştırmalar ve analizler sonucu vardığı bir nokta var. ‘Siber Güvenlik Farkındalığı‘. Bu ne demek? diye soracak olursak, Kaspersky’a göre güvenlik zaaflarının çoğu insan merkezli. Yani gelişen teknolojide siz ne kadar iyi bir anti-virüs yazılımı yaparsanız yapın, tıkladığınız bir link ya da gözden kaçırdığınız bir ayrınt sizi geri dönüşü olmayan bir noktaya getirebiliyor. Bu yüzden kaspersky bu sorunu çözmek için bireylerden en üst seviye patronlara, hatta devlet başkanlarına bile bu farkındalığı sağlayarak bir nevi sorunu kökten çözmeyi düşünüyor. Yapılan araştırmalar da bu yöntemin işe yaradığını gösteriyor. Çoğu firmada yapılan araştırmalarda güvenlik eğitimlerinden sonra firmaların güvenik zaafiyetlerinin yarı yarıya düştüğü görüldü. Bu da hiç azımsanacak bir oran değil.

Kaspersky Endpoint Security CLOUD Edinin

Grid Group olarak Kaspersky ürünlerinin Türkiye temsilciliğini yapmaktayız.