İşletim Sistemleri Yönetimi

İşletim Sistemleri Yönetimi ile bilişim alanındaki birçok disiplini destekleyecek
ileri teknolojiler sunuyoruz.Microsoft,Linux,Android,İos vb.İşletim Sistemleri Yönetimi

Grid Group sistem ve altyapı alanında çözümleri ile proje yönetimi çözümler üretiyor. İşletim sistemi yönetimi kavramından önce İşletim sistemi hakkında bilgi sahibi olmakta fayda olacaktır. İşletim sistemi bir bilgisayar üzerinde var olan bilgisayar donanım kaynaklarının düzenli bir şekilde yönetilmesini sağlamakta olan ve çeşitli uygulamalar ile ilgili olarak yazılımların bir arada konfigürasyonunu sağlamakta ve yaygın servislerin ön plana çıkarılmasında etken bir yazılım bütünü olarak değerlendirilmektedir.

Bu alanda Grid Group işletim sistemi uygulamaları ile beraber var olan kodların genel olarak direkt bir şekilde donanım ürünleri tarafından gerçekleştirilmesini sağlayacak olan yazılım bütünü olarak değerlendirmekte faydalı olan çözümleri barındırmaktadır.


İşletim sistemi kullanımını sağlayacak olan birey, insandır. Bu insan öncelikli olarak application sistemleri üzerinde operating system komutlarını değerlendirmekte ve dolayısı ile komut işlemi gerçekleştirilmekte bu durum tekrardan operating system üzerinde değerlendirilmekte ve uygulamalar üzerinden kullanıcının talepleri cevaplandırılmaktadır.

İşletim sistemi ile ilgili olarak genel özellikler ele alınacak olursa bu sistem üzerinde proses yönetimi, bilgisayar güvenliği, bilgisayar ağı, dosya sistemi, bellek yönetimi ve kesmeler ön plana çıkmaktadır. İşletim sistemi yöneticiliği kavramında en yaygın olarak kullanılmakta olan sistemler arasında ms Windows ön plana çıkmaktadır.

Grid Group MS Windows işletim sistemi alanında Türkiyede kapsamlı eğitimler ve çözümler üretmektedir.

Sadece Windows 10 güncellemesi ile beraber 75 milyon farklı insanın kullanmakta olduğu bilgisayar üzerinde otomatik güncelleme yapıldığı ve hala milyonlarca insana teklif bile gönderilmediği gözlenmektedir. Mac OS X kullanımı da epey yoğun bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Özellikle sunucu birimleri üzerinde tercih edilmekte olan Linux ise web dünyasında çok önemli bir konuma sahip olması ile bilinmektedir. Mobil cihazlar üzerindede android ve iOS sistemler işletim sistemlerine örnek olarak gösterilebilmektedir.Bu sistemler günümüz teknolojisi ile sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde olmakla birlikte sorunları ve çözümleride artmaktadır.